Pārdodu rakstāmmašīnu Torpedo Pirmais ražotājs: Peter Weil & Co., Vācija, Rēdelheima, Frankfurte pie Mainas, Vācija Ražošanas sākums: 1907. ...

Pievienots: 25 janvāris 2023, Numurs: 32353, Rīga
90€
Cena:
90€
Pārdodu rakstāmmašīnu Torpedo
Pirmais ražotājs: Peter Weil & Co., Vācija, Rēdelheima, Frankfurte pie Mainas, Vācija
Ražošanas sākums: 1907. gads
Peter Weil & Co, ko 1896. gadā dibināja brāļi Pīters un Heinrihs Veili, sākotnēji Rēdelheimā Frankfurtē ražoja velosipēdus ar Weil-Räder un Torpedo-Räder zīmoliem.
1907. gadā brāļi paplašināja biznesu un iegādājās Johann Völker & Co., kas kopš 1904. gada ražoja Hassia kancelejas piederumu rakstāmmašīnu, ko projektējis vācu inženieris Hermanis Vasems.
Pirmā pasaules kara beigās ražošana Weil-Werke GmbH rūpnīcā uz īsu laiku tika pārtraukta, bet jau 1918. gadā mašīnu ražošana turpinājās. 1921. gadā uzņēmums Weilwerke AG tika pārveidots par Weilwerke AG.
20. gadu beigās un 30. gadu sākumā smagas ekonomiskās krīzes dēļ uzņēmums varēja iet bojā un izzust, taču, pateicoties sarunām ar amerikāņu rakstāmmašīnu ražotāju Remington Rand Co. rūpnīca tika izglābta, 1931. gadā pārdodot amerikāņu kontrolpaketes gigantam. Jaunais uzņēmums kļuva pazīstams kā Remington Büromaschinen GmbH, taču produkti, izņemot dažas eksporta iespējas, tika turpināti ražot ar Torpedo zīmolu. Tāpat kā visās savās ražotnēs ASV un Eiropā, amerikāņu uzņēmums koncentrējās uz pārnēsājamo iekārtu ražošanu, kam tas nosūtīja savus inženierus uz Vāciju.

Sludinājuma autors

Dalīties
15 apmeklējumu sludinājumi
2 no tiem šodien

Citi līdzīgi sludinājumi

Antikvariāts / Pārdošu 25 janvāris, Rīga, Ziepniekkalns
50€
Antikvariāts / Pārdošu 25 janvāris, Rīga, Ziepniekkalns
15€
Antikvariāts / Pārdošu 25 janvāris, Rīga, Ziepniekkalns
15€