Sīkfaili (cookies)

Šis teksts sniedz informāciju par politiku attiecībā uz sīkfailiem, kuri tiek izmantoti, apmeklējot vietni, un kuriem jūs sniedzat piekrišanu, lai turpinātu lapu aplūkošanu un iepazītos ar izvietoto saturu. Apmeklētājs tiek informēts par mūsu vietnes izmantotajiem sīkfailiem jau pirmajā apmeklētajā lapā īpaša paziņojuma veidā par politiku attiecībā uz sīkfailiem.

1. Sīkfails — kas tas ir, un kam tas tiek paredzēts.

Sīkfaili -tie ir neliela izmēra pagaidu faili, kurus serveris nosūta, izmantojot pārlūku, un kuri tiek saglabāti uz ierobežotu laiku apmeklētāja datora cietajā diskā. Sīkfaila darbības laikā, atkārtotas vēršanās pie to nosūtošā domēna gadījumā, vietne lasa un izplata failu. Tādā veidā tiek optimizēta servera un tīmekļa pārlūka mijiedarbība, bet mūsu administrators var iegūt derīgu informāciju par vietni apmeklējošās auditorijas vēlmēm un sastāvu.

2. Piekrišanas sīkfailu politikai apstiprināšana.

Saņemot no vietnes paziņojumu par sīkfailu izmantošanu, lietotājs pēc iepazīšanās ar politiku, izdara izvēli un atļauj sīkfailu ierakstīšanu saskaņā ar piedāvāto reglamentu. Pretējā gadījumā der ielāgot, ka dažas lietotāja darbības tiek uzskatītas par pretenziju neesamību pret sīkfailu ierakstīšanu, tādējādi apstiprinot piekrišanu, proti: lapas ritināšana, nospiešana uz saites, nospiešana uz veidlapas lauciņa, paziņojuma lodziņa aizvēršana u.c. Izņēmums šim noteikumam var būt situācija, kad pārlūka iestatījumos sīkfailu ierakstīšana ir aizliegta vai ierobežota.

3. Sīkfailu veidi.

Sīkfaili var piederēt gan mūsu vietnei, gan arī personai, kas piedalās satura piegādē un pakalpojumu veicināšanā — pēdējā gadījumā iet runa par «svešiem sīkfailiem».

3.1 Tehniskie sīkfaili:

  • Obligātie sīkfaili — ir obligāts nosacījums potenciālajai mijiedarbībai ar vietni: ja tie ir aizliegti, dažas svarīgas vai kritiskas vietnes sastāvdaļas nespēs darboties, un pareiza lapu attēlošana šādā gadījumā nav iespējama. Var nedarboties meklēšanas mehānisms, paraugkopa, preču parametru un to cenu salīdzināšana un citas funkcijas.
  • Personalizētie — palīdz pārvietoties pa vietni, atceras lietotāja iestatījumu parametrus, ļauj veidot individuālos piedāvājumus apmeklētājam, ņemot vērā tā rīcību un intereses.
    Atsevišķos gadījumos vietne var piedāvāt personu, kas sniedz papildu ielādējamo saturu, tostarp reklāmas paziņojumus saskaņā ar apmeklētāja rīcības profilam atbilstošām interesēm, sīkfailus.
  • Skaitīšanai paredzētie sīkfaili, kas apkopo satiksmes parametrus statistikas veidošanas nolūkā — šis failu veids palīdz apkopot informāciju par to, kā funkcionē vietne, kādas lapas tiek biežāk apmeklētas, kur apmeklētāji uzkavējas, lai iepazītos ar viņus interesējošo saturu, par piekļuves punktiem — no kurienes viņi ierodas, no kādas lapas ir pametuši vietni, kā arī navigācijas kļūdu esamību vai neesamību. Pie tam, skaitītāji neidentificē apmeklētāju, jo šāda darbība neietilpst to uzdevumā. Visa statistika tiek iegūta anonīmi, un glabājas bezpersoniskā veidā, nesaturot identifikācijas datus. Teiktais pilnībā attiecas arī uz sīkfailiem, kurus pārvalda trešā puse mūsu vārdā.

Der atcerēties, ka sīkfailu atslēgšana un bloķēšana var negatīvi ietekmēt apmeklētāja mijiedarbību ar vietni, tās rezultātā vat rasties dažu vietnes daļu darba nespēja, kā arī nespēja piekļūt resursam kopumā. Ja jūs nepieņemat sīkfailu politiku, mēs nespēsim garantēt nekļūdīgu vietnes skriptu darbību.

3.2 Reklāmas tīklu sīkfaili:

Nepieciešami, lai nodrošinātu visvaitrāk atbilstošās trešo personu iesniegtās reklāmas parādīšanu. Šim mērķim tiek apkopota mārketinga informācija — par vietnes auditorijas sastāvu un interesēm, tostarp tiek iegūta ģeonorāde turpmākajam ģeotārgetingam.

3.3 Sociālo tīklu sīkfaili:

Šis failu veids uzlabo apmeklētājiem, kuri ir sociālo tīklu reģistrētie lietotāji, vietnes izmantošanas ērtības. Sniedz iespēju realizēt apvienotu ieeju un veikt piezīmes lentās, rakstīt komentārus, spiest «Patīk» populārajos tīkos — tieši no mūsu vietnes lapām pēc autorizēšanās, izmantojot tīklu.

4. Sīkfailu pārvaldība.

Sīkfailu glabāšanas ilgums cietajā diskā ir tehnoloģiski ierobežots. Pastāv "īstermiņa" seansa sīkfaili un «pastāvīgie» sīkfaili, kuru darbības ilgums var būt līdz 5. gadiem — ar nosacījumu, ka lietotājs neveiks darbības to dzēšanai. Seansa sīkfaili — darbojas, sākot no ieiešanas vietnē līdz pārlūka aizvēršanai (iziešanai no tā). Citi sīkfaili ir aktīvi laika periodā, kuru ir norādījusi to vietne-saimnieks, ja pārlūka iestatījumos nav noteikta citāda kārtība.

4.1. Kā ierobežot/atļaut sīkfailus dažādos pārlūkos.

>Visi populārie pārlūki sniedz iespēju ierobežot vai atļaut sīkfailu ierakstīšanu. Jūs varat atrast šo sadaļu pārlūka iestatījumos un norādīt piemērotos parametrus. Piemēram, jūs vēlaties saņemt paziņojumu par vietnes piedāvājumu pieņemt sīkfailus, vai tieši pretēji — automātiski piekrist, utt. Ir iespējams arī manuāli iztīrīt mapi, kurā pārlūks ieraksta sīkfailus, vienkārši tos izdzēšot.

Dažādiem pārlūkiem sīkfailu pieņemšanas noteikumi un iestatījumi var nedaudz atšķirties. Ar plašāku informāciju par sīkfailu iestatījumiem populārajos pārlūkos ir iespējams iepazīties, nospiežot uz zemāk piedāvātajām saitēm.

4.2. Kā ierobežot/atļaut svešus sīkfailus?

Šos failus neveidojam mēs, bet gan piedāvā darījumu partneri, izmantojot mūsu vietni. Nepieciešamības gadījumā ierosinām apmeklēt viņu vietnes, lai iepazītos ar politiku un atrisinātu citus jautājumus. Papildus tam, vietnē www.youronlinechoices.com/ var atrast derīgu informāciju ar ieteikumiem par to, kādas darbības ir iespējams veikt, lai aizsargātu personīgos datus no izplatīšanas Internetā.

Citi jautājumi šajā sadaļā